Lag dine egne møsbrømlefser på Nordneskroa og bli med på en møsbrømlefseopplevelse!
Er du interessert i lokale baketradisjoner. Da vil vi gjerne invitere deg inn i vårt nye bakstehus for å oppleve Saltens mest populære lefse.
Møsbrømlefse er mer enn en matrett, den er blitt et symbol på tilhørighet og identitet for en ekte Saltenværing! Sett av ca. 2 timer, få med deg historien om hvorfor denne lefsa er blitt så populær, og bli med å lære å bake dine egne møsbrømlefser på Nordneskroa. Vi avslutter med å nyte en.
Kjevling
Steiking av møsbrømlefser på takka. Foto: Lisa Grimstad
Inkludert i pakken
- Vi forteller deg den innholdsrike historien og alt du trenger å vite for å lage den selv!
- Du får delta og lage dine egne møsbrømlefser og lære hvordan du skal få dette til sammen med oss.
- Du får spise møsbrømlefsa på tradisjonelt vis med drikke (karvete eller saft/kaffe) inkludert
- Du får med deg hjem et gratis hefte med alt som du trenger å vite!
- Du får med deg dine møsbrømlefser hjem!
Booking
- Pris pr. person kr 1095,-
Barn under 16 år kr 595,-
4-5 personer.
Kontakt oss på post@nordnescamp.no eller på telefon 756 93 855 for nærmere informasjon og booking! Vi er fleksible med hensyn til tidspunkt, både dagtid og kveld.
Vi tilpasser våre opplevelser gjennom NHO Reiselivs bransjenorm -Trygge Opplevelser.
Tips
Har du interesse for lefser, flatbrød og andre typer lokalmat anbefaler vi at du tar turen innom Matkroken på Nordneskroa. Her finner du mange spennende produkter. Se også vår Nettbutikk. Kombiner gjerne møsbrømlefsa på Nordneskroa med et besøk på Nordland Nasjonalparksenter på Storjord. Der kan du bli kjent med samisk kultur og bl.a. smake på samisk tradisjonsbrød gahkku.